اجتماعی، علمی، روانشناسی tag:http://skylark.mihanblog.com 2019-09-16T08:05:26+01:00 mihanblog.com دیکشنری بیولوژی 2014-10-30T03:14:43+01:00 2014-10-30T03:14:43+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/159 soheil_n دیکشنری بیولوژی (ورژن آلفا)رمز عبور: www.skylark.mihanblog.com

دیکشنری بیولوژی (ورژن آلفا)

رمز عبور: www.skylark.mihanblog.com
]]>
تونل زمان 2014-03-06T14:27:53+01:00 2014-03-06T14:27:53+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/154 soheil_n آیا تاکنون به سفر در طول زمان فکر کرده اید. مسافرت در زمان موضوع بسیاری از فیلم های علمی تخیلی  زمان ما است. آیا می توانیم زمان را متوقف کرده و یا آنرا به عقب برگردانیم. یک راه بسیار ساده برای سفر در زمان رفتن به فضا است. در فضا زمان کندتر می گذرد.هرچقدر انسان سریعتر حرکت کند زمان کندتر می گذرد.اگر سرعت انسان به سرعت نور برسد(300000 کیلومتر بر ثانیه) زمان متوقف می شود و اگر با سرعتی بیشتر از سرعت نور حرکت کند زمان به عقب برخواهد گشت.متاسفانه در سرعتهای بالا براساس قانون نسبیت وزن بشدت افز


آیا تاکنون به سفر در طول زمان فکر کرده اید. مسافرت در زمان موضوع بسیاری از فیلم های علمی تخیلی  زمان ما است. آیا می توانیم زمان را متوقف کرده و یا آنرا به عقب برگردانیم. یک راه بسیار ساده برای سفر در زمان رفتن به فضا است. در فضا زمان کندتر می گذرد.

هرچقدر انسان سریعتر حرکت کند زمان کندتر می گذرد.اگر سرعت انسان به سرعت نور برسد

(300000 کیلومتر بر ثانیه) زمان متوقف می شود و اگر با سرعتی بیشتر از سرعت نور حرکت کند زمان به عقب برخواهد گشت.

متاسفانه در سرعتهای بالا براساس قانون نسبیت وزن بشدت افزایش پیدا می کند بخاطر همین برای رسیدن به سرعت های خیلی بالا نیاز به انرژی بسیار زیادی خواهیم داشت.

سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که آیا راهی جایگزین این روش وجود دارد؟
بنا بر نظریه نسبیت انیشتین تنها مانع برای رسیدن به سرعت نور صرف مقدار نامحدود انرژی برای رسیدن به آن سرعت است. اگر با استفاده از تونل کوانتومی بتوانیم سرعت نور را دستکاری کنیم می توان امیدوار بود که بشود در زمان سفر کرد.

اگر از یک بعد دیگر به قضیه نگاه کنیم همه ما مسافر زمان هستیم. همین الان که شما این مطلب را میخوانید، زمان در حول و حوش و به پیش میرود و آینده به حال و حال به گذشته تبدیل میشود. نشانه اش هم رشد موجودات است. ما بزرگ میشویم و میمیریم. پس زمان در جریان است. آلبرت اینشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص نشان داد که این کار از نظر تئوری شدنی است. بر طبق این نظریه اگر شیئی به سرعت نور نزدیک شود گذشت زمان برایش آهسته تر صورت میگیرد. بنابراین اگر بشود با سرعت بیش از سرعت نور حرکت کرد، زمان به عقب برگردد. مانع اصلی این است که اگر جسمی به سرعت نور نزدیک بشود جرم نسبی آن به بینهایت میل میکند لذا نمیشود شتابی بیش از سرعت نور پیدا کرد. اما شاید یک روز این مشکل هم حل شود. بر خلاف نویسنده ها و خیالپردازها که فکر میکنند سفر در زمان باید با یک ماشین انجام شود، دانشمندان بر این عقیده هستند که اینکار به کمک یک پدیده طبیعی صورت می گیرد.

سیاهچاله ها: اگر یک ستاره چند برابر خورشید باشد و همه ی سوختش را بسوزاند، از آنجا که یک نیروی جاذبه قوی دارد لذا جرم خودش در خودش فشرده میشود و یک حفره سیاه رنگ مثل یه قیف درست میکند که نیروی جاذبه فوق العاده زیادی دارد طوری که حتی نور هم نمیتواند از آن فرار کنداما این حفره ها بر دو نوع هستند. یک نوعشان نمی چرخند لذا انتهای قیف یک نقطه است. در آنجا هر جسمی که به حفره مکش شده باشه نابود میشود. اما یک نوع دیگر سیاهچاله نوعی است که در حال دوران است و برای همین ته قیف یه قاعده داره که به شکل حلقه اس. مثل یک قیف واقعی است که انتهای آن باز است. همین نوع سیاهچاله است که میتواند سکوی پرتاب به آینده یا گذشته باشد. انتهای قیف به یک قیف دیگر به اسم سفیدچاله میرسد که درست عکس آن عمل میکند. یعنی هر جسمی را به شدت به بیرون پرتاب میکند. از همین جاست که میتوانیم پا به زمانها و جهان های دیگر بگذاریم.کرم چاله: یک سکوی دیگر گذر از زمان است که میتواند در عرض چند ساعت ما را چندین سال نوری جابجا کند. فرض کنید دو نفر دو طرف یک ملافه رو گرفته اند و میکشند. اگر یک توپ تنیس بر روی ملافه قرار دهیم یک انحنا در سطح ملافه به سمت توپ ایجاد میشود. اگر یک تیله به روی این ملافه قرار دهیم به سمت چاله ای که آن توپ ایجاد کرده است میرود. این نظر اینشتین است که کرات آسمانی در فضا و زمان انحنا ایجاد میکنند؛ درست مثل همان توپ روی ملافه. حالا اگر فرض کنیم فضا به صورت یک لایه دوبعدی روی یه محور تا شده باشد و بین نیمه بالا و پایین آن خالی باشد و دو جرم هم اندازه در قسمت بالا و پایین مقابل هم قرار گیرد، آن وقت حفره ای که هر دو ایجاد میکنند میتواند به همدیگر رسیده و ایجاد یک تونل کند. مثل این که یک میانبر در زمان و مکان ایجاد شده باشد. به این تونل میگویند کرم چاله.

     این امید است یک کهکشانی که ظاهرا میلیونها سال نوری دور از ماست، از طریق چنین تونلی بیش از چند هزار کیلومتر دور از ما نباشد. در اصل میشود گفت کرم چاله تونل ارتباطی بین یک سیاهچاله و یه سفیدچاله است و میتواند بین جهانهای موازی ارتباط برقرار کند و در نتیجه به همان ترتیب میتواند ما را در زمان جابجا کند. آخرین راه سفر در زمان ریسمانهای کیهانی است. طبق این نظریه یک سری رشته هایی به ضخامت یه اتم در فضا وجود دارند که کل جهان را پوشش میدهند و تحت فشار خیلی زیادی هستند. اینها هم یک نیروی جاذبه خیلی قوی دارند که هر جسمی را سرعت میدهند و چون مرزهای فضا زمان را مغشوش میکند لذا میشود از آنها برای گذر از زمان استفاده کرد.


تونل زمان: واقعیت یا خیال؟ این موضوع بیان شد اما چند اشکال در این کار است. اول اینکه اصلا  تئوری سفر در زمان یک پارادوکس است. پارادوکس یا محال نما یعنی چیزی که نقض کننده(نقیض) خودش در درونش است. یک مثال: اگر من در زمان به عقب برگردم , به تاریخی که هنوز بدنیا نیامده بودم پس چطور میتوانم آنجا باشم. یا بر فرض مثال اگر برگردم و پدربزرگ خودم را بکشم پس من چطور بوجود آمده ام؟ یک راه حلی که برای این مشکل پیدا شده است، نظریه جهانهای موازی است. طبق این نظریه امکان دارد چندین جهان وجود داشته باشد که مشابه جهان ماست اما ترتیب وقایع در آنها فرق میکند. پس وقتی به عقب برمیگردیم در یک جهان دیگر وجود داریم نه در جهانی که در آن هستیم. طبق این نظریه بینهایت جهان موازی وجود دارد و ما هر دستکاری که در گذشته انجام بدهیم یک جهان جدید پدید می آید.

]]>
چرا ما فضا را تاریک و سیاه می بینیم؟ 2014-03-06T14:25:06+01:00 2014-03-06T14:25:06+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/153 soheil_n با وجود خورشید و ستاره های نورانی دیگر، فضا پر از نور است، پس چرا ما همیشه آن را تاریک و سیاه رنگ می بینیم؟ جّو زمین به علت ترکیب مولکول‌های تشکیل دهنده‌اش بخش آبی از طیف نور خورشید را بیشتر پخش می‌کند و همین امر موجب می‌شود آسمان در طول روز به رنگ آبی و بسیار روشن دیده شود. از طرف دیگر شدت نور خورشید به حدی است که پخش‌شدگی زیاد این نور در جّو موجب رنگ باختن ستاره‌های کم‌نور در برابر نور خورشید می‌شود. ما رنگ ها را به این دلیل میبینیم که نور به چشم ما باز می­ تابد. اگر شی­ئی بتواند طیف های مخت
با وجود خورشید و ستاره های نورانی دیگر، فضا پر از نور است، پس چرا ما همیشه آن را تاریک و سیاه رنگ می بینیم؟ جّو زمین به علت ترکیب مولکول‌های تشکیل دهنده‌اش بخش آبی از طیف نور خورشید را بیشتر پخش می‌کند و همین امر موجب می‌شود آسمان در طول روز به رنگ آبی و بسیار روشن دیده شود. از طرف دیگر شدت نور خورشید به حدی است که پخش‌شدگی زیاد این نور در جّو موجب رنگ باختن ستاره‌های کم‌نور در برابر نور خورشید می‌شود. ما رنگ ها را به این دلیل میبینیم که نور به چشم ما باز می­ تابد. اگر شی­ئی بتواند طیف های مختلف نور را بازبتاباند، آنرا سفید می بینیم. زمانیکه رنگ های مختلف را میبینیم، این امر بدین دلیل است که فقط بخشی از طیف نور قابل رویت بازتابانده می­ شود و باقی بوسیله شیئ مورد نظر جذب می ­شوند.

بر روی زمین، این پدیده دلیل آبی بودن آسمان و سفیدی ابرها است. هر کدام از این ها رنگ منحصربفرد خود را دارند و آن هم به دلیل نحوه پراکنده شدن و بازتاب نور توسط مولکول های موجود در هوا است. این پدیده در فضا رخ نمی­دهد زیرا فضا یک خلا کامل است و تنها چیزی که می ­تواند بدون واسطه از آن عبور کند نور است. نور به طور طبیعی مسیری مستقیم را طی می­ کند، بنابراین اگر بوسیله جرم هایی مانند سیاره­ ها و قمرها بازتابانده نشود به سادگی توسط فضا “جذب” می­شود. البته در اینجا جذب شدن بدین معناست که به سوی چشم های ما بازتابانده نمی­ شود.

این مساله همچنین توضیح می­ دهد که چرا می­توانیم سحابی­ ها که باید توده­ های گاز غیرقابل رویت باشند را ببینیم. ما نمی­ توانیم هوایی که در جلوی مان قرار دارد را ببینیم، درست است؟ دلیل این قضیه این است که در سحابی­ ها و کهکشان ها، گازها و گرد و غبار نور ستارگان نزدیک آن ها را بازتاب می­ دهند بنابراین آنها برای ما قابل رویت می­شوند. البته اگر به یک سحابی وارد شوید گازها مانند زمانی که از آن فاصله دارید دیده نمی­ شوند. تاریکی نشان دهنده نبود نور نیست. فضا پر از نور ستارگانی مانند خورشید است، ولی از آن جایی که چشم مسیر حرکت نور را نمی بیند و در فضا هیچ چیز، حتی مولکول های هوا هم وجود ندارد و خلا حاکم مطلق است، نور بازتاب نمی کند و در نتیجه ما فضا را تاریک و سیاه می بینیم.

]]>
ماشین وارپ چیست؟ 2014-03-06T14:18:05+01:00 2014-03-06T14:18:05+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/152 soheil_n ماشین وارپ به واقعیت نزدیک می شود؟ماشین وارپ ( Warp drive ) حلقه مانند، می تواند یک سفینه ی فضایی (مرکزی) به شکل زمین فوتبال را با سرعتی بیشتر از سرعت نور منتقل کند. تکنولوژی ماشین وارپ، نوعی تکنولوژی میباشد که سرعت حرکتش «بیشتر از نور» است. این ماشین اولین بار به وسیله مارگوئل آلکوبیر فیزیکدان مکزیکی در سال ۱۹۹۴ پیشنهاد شد. ماشین وارپ توپولوژی فضا را تغییر نمی دهد و به ابرفضا وارد نمی شود، این ماشین فضای مقابل شما را منقبض و فضای پشت سر شما را گسترش داده از هم باز می کند.به گزارش بیگ بنگ،

ماشین وارپ به واقعیت نزدیک می شود؟

ماشین وارپ ( Warp drive ) حلقه مانند، می تواند یک سفینه ی فضایی (مرکزی) به شکل زمین فوتبال را با سرعتی بیشتر از سرعت نور منتقل کند. تکنولوژی ماشین وارپ، نوعی تکنولوژی میباشد که سرعت حرکتش «بیشتر از نور» است. این ماشین اولین بار به وسیله مارگوئل آلکوبیر فیزیکدان مکزیکی در سال ۱۹۹۴ پیشنهاد شد. ماشین وارپ توپولوژی فضا را تغییر نمی دهد و به ابرفضا وارد نمی شود، این ماشین فضای مقابل شما را منقبض و فضای پشت سر شما را گسترش داده از هم باز می کند.

به گزارش بیگ بنگ، این ماشین می تواند با تراسترهای فیزیک کوانتومی تقویت شود و ایده ی علمی تخیلی دیگری است که با علوم مدرن امکانپذیر است. دانشمندان ناسا در حال انجام آزمایشاتی هستند که استفاده از ماشین وارپ را در آزمایشگاه مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون که آپولو در آنجا ساخته شده را امکانپذیر می کنند.

هارولد سانی وایت فیزیکدانی از ناسا گفت: «در حالیکه این نتایج فریبنده هستند، هیچگاه به طور قطعی ثابت نمی کنند که ماشین وارپ عملی است.» آزمایشات با مقیاس کوچک فقط اولین قدم در درک این قضیه هستند که آیا می توان این مفاهیم را از قالب نظریه خارج کرد و به طور عملی بکار برد.

کوانتوم به فضا – زمان تکیه می کند:

فیزیک کوانتوم تراستر یعنی تکنولوژی دیگری که وایت در ناسا به دنبال آن است می تواند کلید تهیه ی سوختی باشد که ماشین وارپ به آن نیاز دارد. وایت در کنگره ی سفینه ی فضایی در ۱۷ آگوست به حضار گفت:” این «q– تراسترهای» الکتریکی همانند یک زیر دریایی در اعماق آب عمل می کنند، تنها تفاوتشان این است که در خلأیی از فضا هستند.” این سفینه ی فضایی از لحاظ نظری با به هم ریختن کیهان در حال حرکت در فضا است که باعث آشفتگی کیهانی می شود. فشار ناشی از این عمل مشابه با فشاری است که با شنا کردن در آب ایجاد می شود. این تکنولوژی، انرژی خلأ منفی را تولید می کند که در واقع جزء اصلی موتور ماشین وارپ است که نیرویش را از ماده ای خارجی و عجیب و غریب می گیرد.آیا زمان پیچ و تاب می خورد:

سفینه ی وارپ به خودی خود سریعتر از نور حرکت نمی کند، اما بر اساس گفته ی وایت فضا – زمان پیچ و تاب خورده در اطرافش می توانند به آن کمک کنند تا به سرعتی ده برابر بیشتر از سرعت نور برسد. ریچارد اوبوسی، رئیس ایکاروس بین ستاره ای گفت: «معتقدیم در حین دوره ی تورم، فضا- زمان به خودی خودی چند برابر سرعت نور گسترش یافت، بنابراین، وقتی به طبیعت به عنوان یک معلم نگاه می کنید، سئوالات وسوسه انگیزی به ذهنتان می رسد. آیا این چیزی است که می تواند در اطراف یک سفینه ی فضایی تکثیر شود؟»

]]>
شخصیت شناسی از روی نقاشی مورد علاقه افراد (قسمت دوم) 2011-03-13T05:07:00+01:00 2011-03-13T05:07:00+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/148 soheil_n ۱۱-  گل و گلدان گیاه و درخت: شما فردی احساساتی هستید و دوست دارید همیشه در رؤیاهایتان بمانید، روحیه ی مهربانی دارید و با دوستانتان دوستانه رفتار می کنید، فردی اجتماعی هستید.۱۲- حیوانات: شما به حیوانات علاقه دارید و به حمایت از دیگران مشتاقید ، حساس و ملاحظه کار هستید و نیاز به آرامش فکر دارید، احساس می کنید که می توانید از دیگران حمایت کنید.۱۳- قلب:

۱۱-  گل و گلدان گیاه و درخت:

 عکس   شخصیت شناسی از روی نقاشی مورد علاقه شما

شما فردی احساساتی هستید و دوست دارید همیشه در رؤیاهایتان بمانید، روحیه ی مهربانی دارید و با دوستانتان دوستانه رفتار می کنید، فردی اجتماعی هستید.

۱۲- حیوانات:
 عکس   شخصیت شناسی از روی نقاشی مورد علاقه شما
شما به حیوانات علاقه دارید و به حمایت از دیگران مشتاقید ، حساس و ملاحظه کار هستید و نیاز به آرامش فکر دارید، احساس می کنید که می توانید از دیگران حمایت کنید.

۱۳- قلب:
 عکس   شخصیت شناسی از روی نقاشی مورد علاقه شما
فرد احساساتی هستید. کسی را دوست دارید و رؤیایی هستید. آرزو دارید به شخص خاصی تعلق داشته باشید.

۱۴- آجرها و کتاب هایی که روی هم قرار گرفته اند:
 عکس   شخصیت شناسی از روی نقاشی مورد علاقه شما
زیر فشار و استرس زیادی قرار دارید و احساس می کنید که با کوچک ترین لرزشی نابود می شوید و فرو می ریزید

]]>
شخصیت شناسی از روی نقاشی مورد علاقه افراد (قسمت اول) 2011-03-11T04:23:03+01:00 2011-03-11T04:23:03+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/147 soheil_n مطمئناً تا به حال این تجربه را داشته اید که در کلاس درس و یا یک جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته باشد ، آن وقت با خودکاری که در دست دارید بر روی کاغذ مقابلتان بی هدف نقاشی هایی را می کشید. ممکن است این خطوط درهم و مبهم ، در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشند ولی به اعتقاد بسیاری از روان شناسان این نوع نقاشی های ناخودآگاه نمایانگر درون و افکار ما هستند که به دور از محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخص

مطمئناً تا به حال این تجربه را داشته اید که در کلاس درس و یا یک جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته باشد ، آن وقت با خودکاری که در دست دارید بر روی کاغذ مقابلتان بی هدف نقاشی هایی را می کشید. ممکن است این خطوط درهم و مبهم ، در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشند ولی به اعتقاد بسیاری از روان شناسان این نوع نقاشی های ناخودآگاه نمایانگر درون و افکار ما هستند که به دور از محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما را به تصویر می کشند ؛ آرزوها ، امیال ، ترس ها و رؤیاهای نهفته ای که هیچ گاه نتوانسته ایم آنها را بر زبان بیاوریم .

بنا به گفته بسیاری از خط شناسان و روان شناسان ، افراد در موقعیت های متفاوتی این نقاشی ها را می کِشند ، به عنوان مثال وقتی تلفنی صحبت می کنند ، یا به سخنرانی گوش می دهند و یا یادداشت بر می دارند . و در هنگام کشیدن چنین نقاشی هایی به چیز دیگری می اندیشند و ابداً متوجه حرکت قلم بر روی کاغذ نیستند .

روان شناسان تجزیه و تحلیل های زیادی را بر روی این نقاشی ها انجام داده اند و معتقدند که همانند دست خط ها ، این خطوط درهم و مبهم نیز از الگوی خاص و منحصر به فردی برخوردارند . ولی باید گفت که روان شناسیِ نقاشی های ناخودآگاه به اندازه ی دست خط افراد دارای قطعیت و اطمینان نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد که به اعتقاد اسپنسر، خط شناس معروف ، همین امر سبب می شود تا ارزیابی صحیح آنها دشوارتر گردد. عواملی نظیر : شرایط محیط ، روحیات خود فرد ، شخصیت و میزان هوشیاری او در هنگام کشیدن این نقاشی ها .

اسپنسر می نویسد: “اگرچه اثبات درستی و صحت نقاشی های ناخودآگاه  ، سخت و دشوار است ، لیکن این نقاشی های مبهم نمای جالب و ارزشمندی از افکار و شخصیت افراد  را به دست می دهد”.

پیشنهاد می کنیم اگر این بار شما نیز چنین نقاشی هایی را کشیدید ، آنها را دور نیندازید . می توانید نقاشی هایتان را با نمونه های زیر مقایسه کنید و ببینید چه خصوصیات و روحیاتی دارید .

]]>
تاثیر زمان خواب شب بر سلامتی 2011-03-11T04:01:06+01:00 2011-03-11T04:01:06+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/146 soheil_n داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد: ساعت 9 تا 11 شب:زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.ساعت 11 تا 1 شب:عملیات از بین بردن مواد

داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:


ساعت 9 تا 11 شب:
زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت 11 تا 1 شب:

عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت 1 تا 3 نیمه شب:

عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت 3 تا 5 صبح:
عملیات ازبین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

]]>
10 توصیه مهم برای افزایش میل جنسی 2011-02-13T14:51:44+01:00 2011-02-13T14:51:44+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/145 soheil_n 10 توصیه برای غلبه بر كاهش میل جنسی76 درصد از زوجین معمولا در روابط خود با مشكلاتی روبه‌رو هستند. در صورتی كه میل جنسی شما كاهش یافته یا احساس رضایت ندارید به این 10 توصیه عمل كنید...1.مراقب فشارخون‌تان باشید15 تا 70 درصد مردانی كه دچار فشارخون بالا هستند، روابط جنسی رضایت‌بخشی ندارند. در واقع فشارخون بالا عروق خونی را تخریب می‌كند و سبب سختی و قطورشدن شرایین می‌شود كه اصطلاحا به آن سختی شرایین یا تصلب شرایین می‌گویند. در نتیجه خون به راحتی در آلت تناسلی جریان پیدا نمی‌كند و نعوظ صورت نمی‌گیرد

10 توصیه برای غلبه بر كاهش میل جنسی
76 درصد از زوجین معمولا در روابط خود با مشكلاتی روبه‌رو هستند. در صورتی كه میل جنسی شما كاهش یافته یا احساس رضایت ندارید به این 10 توصیه عمل كنید...


1.مراقب فشارخون‌تان باشید
15 تا 70 درصد مردانی كه دچار فشارخون بالا هستند، روابط جنسی رضایت‌بخشی ندارند. در واقع فشارخون بالا عروق خونی را تخریب می‌كند و سبب سختی و قطورشدن شرایین می‌شود كه اصطلاحا به آن سختی شرایین یا تصلب شرایین می‌گویند. در نتیجه خون به راحتی در آلت تناسلی جریان پیدا نمی‌كند و نعوظ صورت نمی‌گیرد. به آقایان توصیه می‌شود به صورت مرتب فشارخون خود را اندازه بگیرند و آن را پایین‌تر از 5/8/13 حفظ كنند. بهترین كار برای پایین آوردن فشارخون كاهش مصرف نمك، چربی و قند و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است. فراموش نكنید استرس هم می‌تواند فشارخون را افزایش دهد.

2.چربی‌های دور شكم‌تان را آب كنید
نتایج تحقیقاتی كه در سال 2006 روی 286 مرد انجام شد، نشان داد 74 درصد مردانی كه مبتلا به نشانگان متابولیك هستند، دچار انزال زودرس می‌شوند. در حقیقت نشانگان متابولیك می‌تواند در كاركرد هورمون‌های جنسی مردانه اختلال ایجاد كند و سبب كاهش مدت نزدیكی و انزال زودهنگام شود. برای پیشگیری از این موضوع، مراقب این 5 نشانه باشید. 1. اجازه ندهید اندازه دور كمرتان از 102 سانتی‌متر بیشتر شود. 2. فشارخون‌تان نباید از 5/8/13 بالاتر رود. 3. تری‌گلیسیرید خونتان از 5/1 گرم در لیتر بالاتر نرود. 4. HDL یا كلسترول نباید پایین‌تر از 4/0 گرم در لیتر باشد. 5. قند ناشتا بالاتر از یك گرم در لیتر نباشد. در صورتی كه 3 تا 5 مورد از موارد زیر در مورد شما صادق نیست یعنی به نشانگان متابولیك مبتلا هستید.

]]>
هیپنوتیزم چیست؟ 2011-02-07T11:08:56+01:00 2011-02-07T11:08:56+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/143 soheil_n نهفته ترین اسرار ذهن چیزی است كه می توان آن را به هشیاری در آورد "زیگموند فروید"هیپنوتیزم چیست؟شاخه‌ای از علم روانشناسی است که در آن به وسیلهٔ تلقین، شخص از حالت هوشیاری خارج می‌شود و تحت تسلط شخص هیپنوتیزور در می‌آید. هیپنوتیزم یا به طور دقیقتر هیپنوز موجب تسلط دیگری بر فرد نمی شود بلکه دیگری با ضمیر ناخودآگاه آدمی به مکالمه و القای تلقینات می پردازد. همهٔ هیپنوزها نحوی خودهیپنوتیزم است.امروزه متخصصان روان شناسی، هیپنوتیزم را در حوزه «هشیاری» مورد بررسی قرار می دهند به عبارتی می گویند،
نهفته ترین اسرار ذهن چیزی است كه می توان آن را به هشیاری در آورد
"زیگموند فروید"هیپنوتیزم چیست؟

شاخه‌ای از علم روانشناسی است که در آن به وسیلهٔ تلقین، شخص از حالت هوشیاری خارج می‌شود و تحت تسلط شخص هیپنوتیزور در می‌آید. هیپنوتیزم یا به طور دقیقتر هیپنوز موجب تسلط دیگری بر فرد نمی شود بلکه دیگری با ضمیر ناخودآگاه آدمی به مکالمه و القای تلقینات می پردازد. همهٔ هیپنوزها نحوی خودهیپنوتیزم است.


امروزه متخصصان روان شناسی، هیپنوتیزم را در حوزه «هشیاری» مورد بررسی قرار می دهند به عبارتی می گویند، هیپنوتیزم یکی از حالت های هشیاری است. هریک از ما در زندگی روزمره خود حالت عمومی هشیاری را همواره تجربه کرده ایم: (بیداری ، رویا و خیالبافی)...
تقریبا همه ما هر روز مدتی غرق در افکار و تخیلات خود می شویم. چیزی خلق می کنیم و یا در عالم خیال و تصور، رویدادهای گذشته را درباره زنده می کنیم. ما این حالت هشیاری را خیالبافی یا «رویای بیداری» می نامیم.

در این لحظه که این کلمات را می خوانید، بیدارید یا خواب میبینید؟ به نظر نمی رسد که این سوال برای کسی ابهام انگیز باشد، همه ما تفاوت میان حالت عادی بیداری و تجربه خواب دیدن (رویا) را می دانیم. خواب دیدن تغییری در هوشیاری است که در طی آن تصویرهای ذهنی به یادمانده و صحنه های خیالی موقتا با واقعیت بیرون در هم می آمیزد. از دو که بگذریم، حالت متفاوت دیگر یا به عبارتی حالت سوم هشیاری، خیالبافی است.

به هر حال غرض از بیان این مطلب، شناخت سه حالت متفاوت ولی متعارف از وضعیت هشیاری در آدمی است. حالت هیپنوتیزم، یک حالت غیر متعارف از هشیاریست هیچ یک ازحالات هشیاری دگرگون به اندازه حالت هیپنوتیزم بحث انگیز نبوده است.

برای شناخت آن باید گفت، هیپنوتیزم، حالت چهارم هشیاری است. بدین معنی که در این حالت فرد نه در بیداری عادی است (چون آن آگاهی ، وقوف و اراده نسبت به حالت بیداری وجود ندارد.
به كمك هیپنوتیزم، ذهن خارجی شخص به خواب رفته و ذهن درونی او بیدار شده و هدایت می شود تا نتایج مطلوب را به دست آورد، لذا ما در وجود انسان دو ذهن را مشاهده می كنیم. ذهن خارجی آگاه می ماند در حالیكه ذهن درونی همواره فعال است. دیده ایم كه وقتی دستمان را به آتش نزدیك می كنیم خود به خود و به سرعت دستمان را دور میكنیم. ذهن خارجی كه شاید مشغول تفكر به امر دیگری بوده است متوجه مجاورت ما به آتش نمی شود، اما ذهن درونی كه همواره فعال است آن را از محل دور میسازد  نكته اینجاست كه ذهن درونی به همان اندازه ذهن خارجی فعال است.
]]>
روانشناسی افراد از روی دستخط آنها 2011-02-06T12:42:10+01:00 2011-02-06T12:42:10+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/142 soheil_n دست خط شما به كدام دسته تعلق دارد...كسانى كه خطى نامرتب دارنداحتمالاً در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برایشان مشكل است كه بتوانند ثابت و بى تحرك بمانند و برخى از كارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آن ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى دهند و ممكن است گاهى خیلى احساساتى رفتار كنندكسانى دست خط مرتب و خوانایى داشته باشندمى توان این طور برداشت كرد كه آن ها خودشان را بسیار كنترل مى ك
دست خط شما به كدام دسته تعلق دارد...

كسانى كه خطى نامرتب دارند

احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برایشان مشكل است كه بتوانند ثابت و بى تحرك بمانند و برخى از كارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آن ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى دهند و ممكن است گاهى خیلى احساساتى رفتار كنندكسانى دست خط مرتب و خوانایى داشته باشند


مى توان این طور برداشت كرد كه آن ها خودشان را بسیار كنترل مى كنند و دوست ندارند به راحتى شخصیت خود را لو بدهند. حتى گاهى اوقات برایشان مشكل است كه احساساتشان را بروز دهند و آن را سركوب مى كنند.


كسى كه خیلى پررنگ مى نویسد و قلم را زیاد فشار مى دهد

احتمالاً علاقه زیادى به مخالفت كردن با دیگران دارد؛ چرا كه احساس قدرت واعتماد به نفس زیادى مى كند و دوست دارد روى دیگران اعمال نفوذ كند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درك نمى كند.

كسانى كه خیلى كمرنگ مى نویسند

احتمال این كه فردى حساس و دلسوز باشند بسیار زیاداست و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درك مى كنند و این امكان نیز وجود دارد كه قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مى خورند و وقتى دیگران از آن ها انتقاد مى كنند خیلى سریع از موضع خودشان عقب نشینى مى كنند.

كسانی كه خیلى كند و آهسته مى نویسند

به سرعت قادر به نشان دادن عكس العمل نیست؛ این افراد احتمالاً به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى كه آهسته مى نویسند از نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظه كار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشترى براى فكر كردن و فهمیدن نیاز دارند و در ابراز احساساتشان هم كند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمى نگیرند تا این كه یك تصمیم غلط بگیرند.

]]>
10 اشتباه فاحش در تلاش برای برگرداندن رابطه از دست رفته با معشوقتان 2011-02-05T06:12:04+01:00 2011-02-05T06:12:04+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/141 soheil_n  کسانیکه در غم و اندوه به هم خوردن رابطه‌ای هستند، گرایش خیلی زیادی دارند که دقیقاً برعکس آنچه که باید بکنند را انجام دهند. به همین خاطر همه تلاشم این است که قبل از اینکه صدمه جبران‌ناپذیری به رابطه‌تان بزنید راهنماییتان کنم.در هر فاجعه‌ای، اولین قدم متوقف کردن خونریزی و بعد حل مشکل است.رابطه شما هم از این امر مستثنی نیست. ممکن است رابطه‌تان یک مشکل اساسی داشته باشد که باید برطرف شود اما بعداً هم می‌توانیم به آن بپردازیم. الان باید خونریزی را بند بیاوریم.برنامه این است. می‌خواهم یک توصیه
 کسانیکه در غم و اندوه به هم خوردن رابطه‌ای هستند، گرایش خیلی زیادی دارند که دقیقاً برعکس آنچه که باید بکنند را انجام دهند. به همین خاطر همه تلاشم این است که قبل از اینکه صدمه جبران‌ناپذیری به رابطه‌تان بزنید راهنماییتان کنم.

در هر فاجعه‌ای، اولین قدم متوقف کردن خونریزی و بعد حل مشکل است.

رابطه شما هم از این امر مستثنی نیست. ممکن است رابطه‌تان یک مشکل اساسی داشته باشد که باید برطرف شود اما بعداً هم می‌توانیم به آن بپردازیم. الان باید خونریزی را بند بیاوریم.
برنامه این است. می‌خواهم یک توصیه رک و پوست‌کنده بکنم.

اولین کاری که باید بکنید این است که دیگر طوری رفتار نکنید که انگار عشقتان از نظر بیولوژیکی دیگر هیچ تمایلی به شما ندارد.

این یعنی ضعیف، منفعل و بیش ‌از حد حرف‌گوش‌کن هستید. به دلایل بیولوژیکی و تکاملی که الان نمی توانیم توضیحشان دهیم، زن‌‌ها دنبال مردهای قوی‌ای هستند که بتوانند از آنها محافظت کنند. و مردها به‌هیچ‌وجه به ز‌ن‌هایی که به آنها اجازه می‌دهند هرکاری که می‌خواهند بکنند، احترام نمی‌گذارند (این یعنی از روی عادت مورد خیانت قرار می‌گیرید).

 می‌دانم که خیلی سخت است بعد از به هم خوردن رابطه ظاهرتان را طوری نشان دهید که قوی هستید اما این کار واقعاً حیاتی است.

برای متوقف کردن آسیب‌ها خیلی سریع با 10 اشتباه شروع می‌کنیم:

10 اشتباهی که به طرفتان ثابت می‌کند تصمیم درستی گرفته است

افرادی که صدمه می‌بینند معمولاً کسانی هستند که می‌گویند نمی‌خواهند بازی کنند. این خیلی بد است. مسئله این است که این بازی انجام می‌شود چه بدانید که نوبت شماست یا نه. زن و مردها بطور مداوم همدیگر را آزمایش می‌کنند تا ببینند طرف مقابلشان فرد خوبی برای ادامه دادن رابطه با او است یا نه. اگر نخواهید بازی کنید، از همه چیز دور می‌افتید. با ترک این 10 اشتباه به خودتان ثابت خواهید کرد که ارزشش را دارید.

اشتباه 1: بیش ‌از ‌حد مهربان بودن و تصور اینکه این عمل باعث می‌شود برای همه مورد خوبی به حساب بیایید
]]>
چک کردن تناسب وزن با قدتان 2011-02-03T02:17:12+01:00 2011-02-03T02:17:12+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/140 soheil_n با کلیک بر روی لینک زیر از وضعیت تناسب قد و وزن خود آگاه شویدbody mass index با کلیک بر روی لینک زیر از وضعیت تناسب قد و وزن خود آگاه شوید
body mass index

]]>
10 فرمان جالب و تاثیرگذار از اینشتین 2011-02-01T02:27:34+01:00 2011-02-01T02:27:34+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/139 soheil_n ۱-كنجكاوی را دنبال كنید“من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق كنجكاوی هستم“چگونه كنجكاوی خودتان را تحریك می‌كنید؟ من كنجكاو هستم. مثلا پیدا كردن علت اینكه چگونه یك شخص موفق است و شخص دیگری شكست می خورد. به همین دلیل است كه من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت كرده ام . شما بیشتر در چه مورد كنجكاو هستید؟پیگیری كنجكاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.۲-پشتكار گرانبها است“من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشكلات زمان زیادی میگذارم”تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی كه آن را برساند.

۱-كنجكاوی را دنبال كنید
“من هیچ استعداد خاصی ندارم. فقط عاشق كنجكاوی هستم“
چگونه كنجكاوی خودتان را تحریك می‌كنید؟ من كنجكاو هستم. مثلا پیدا كردن علت اینكه چگونه یك شخص موفق است و شخص دیگری شكست می خورد. به همین دلیل است كه من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت كرده ام . شما بیشتر در چه مورد كنجكاو هستید؟
پیگیری كنجكاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.

۲-پشتكار گرانبها است
“من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشكلات زمان زیادی میگذارم”
تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی كه آن را برساند.مانند تمبر پستی باشید؛ مسابقه ای كه شروع كرده اید را به پایان برسانید.
با پشتكار می‌توانید به مقصد برسید.

۳-تمركز بر حال
“مردی كه بتواند در حالی كه دختر زیبایی را می‌بوسد با ایمنی رانندگی كند، به بوسه اهمیتی را كه سزاوار آن هست نمیدهد“
پدرم به من می‌گفت نمی‌توانی در یك زمان بر ۲ اسب سوار شوی. من دوست داشتم بگویم تو می‌توانی هر چیزی را انجام بدهی اما نه همه چیز. یاد بگیرید كه در حال باشید. تمام حواستان را بدهید به كاری كه در حال حاضر انجام میدهید.
انرژی متمركز، توان افراد است، و این تفاوت پیروزی و شكست است.

]]>
فال ازدواج 2011-01-30T12:52:51+01:00 2011-01-30T12:52:51+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/133 soheil_n

 

]]>
30 ثانیه به تصویر نگاه کنید و سپس به دست خود نگاه کنید 2011-01-30T11:13:24+01:00 2011-01-30T11:13:24+01:00 tag:http://skylark.mihanblog.com/post/138 soheil_n با کلیک بر روی لینک زیر توهمی جالب را تجربه کنیدwelcome to majestic world با کلیک بر روی لینک زیر توهمی جالب را تجربه کنید
welcome to majestic world
]]>