تبلیغات
اجتماعی، علمی، روانشناسی - مردان از زنان چه می خواهند؟
.  با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید
شنبه 18 اردیبهشت 1389  10:23 ق.ظ

خانم ها معمولا اظهار می دارند كه رفتار آقایون آنها را تا حدی گیج می كند و به درستی نمی توانند تشخیص دهند كه مردها از آنها چه انتظاراتی دارند. آنها از اینكه نمی توانند مردها را راضی نگه دارند اندكی ناراحت هستند.  .......

اگر یك خانم این مقاله را بخواند شاید با خود بگوید كه خوب این مشكل مردهاست و خودشان هم باید به فكر پیدا كردن راه حلی برای آن باشند. بله درست است اما نباید انتظار داشت كه به یك باره معجزه روی دهد و همه چیز مطابق میل آنها شود.

تعهد مثل یك خیابان یكطرفه نیست و باید از جانب هر دو طرف رعایت شود. چنین نیازی برای همیشه در وجود تمام مردها باقی خواهد ماند.

تاریخ برای سالیان دراز جایگاه و عملكرد مردها را در جامعه معین كرده و شما به راحتی نمیتوانید در عرض چند سال آنرا تغییر دهید. آقایان كم كم متوجه می شوند كه جایگاه آنها چنان كه در گذشته بوده، نیست. دیگرآن ها تنها نان آور خانه نیستند و شاید چنین تغییر شگرفی مستلزم سپری شدن مدت زمان بسیار زیادی باشد . این روزها مردها می دانند كه اگر بخواهند برای خود همسری پیدا كنند باید سخت تر از گذشته كار كنند و خانم ها سنگ های بیشتری در جلو پایشان می اندازند. (البته ما این موضوع را تائید نمی كنیم)

خوب، حالا مردها واقعا به دنبال چه چیز هستند؟

* اول از همه مردها به دنبال كسی هستند كه تشنه عشق و محبت كردن باشد. شاید این حرف بسیاری از خانم ها را غافلگیر كند اما مردها دوست دارند مورد دوست داشتن قرار بگیرند و خودشان نیز كسی را دوست بدارند. مشكل اینجاست كه خانم ها برخورد بی احساس و سردی با آنها دارند.

* مردها به دنبال خانم هایی هستند كه بتوانند به آنها اعتماد كنند. كسی كه آنها را به خاطر خودشان بخواهد، كسی كه بتوانند به او ایمان داشته باشند. شاید برایتان عجیب باشد اما برخی از خانم ها قابل اعتماد نبوده و بسیار بی وفا هستند. همین امر باعث می شود كه مردها محتاط تر عمل كنند. آقایان به شدت از بی وفایی و بد قولی بیزار هستند و به دنبال كسی می گردند كه بتوانند از صمیم قلب به او اعتماد كنند.

* مردها به دنبال خانم هایی با روحیه زنانه و مهربان می گردند زیرا چنین خصوصیاتی باعث می شود كه یك زن بتواند مادر بهتری برای بچه هایش و همسر با محبت تری برای آنها باشد. و خود بتوانند اقتدار خود را بیشتر حفظ كنند. البته این امر بدان خاطر است كه دوست دارند فرزندانشان در آغوش مادر مهربان و دلسوزی پرورش پیدا كنند.

* مردها به دنبال خانم های خوش مشرب هستند كه بتوانند در كنار او به آرامشی كه آرزوی آن را دارند دست پیدا كنند.

* مردها به دنبال زن هایی هستند كه حس و ظرافت زنانه خود را حفظ كرده باشند. البته منظور ما آن دسته از خانم هایی نیست كه دائما به دنبال مد می روند و .... بعضی از خانم ها هستند كه در زمان عصبانیت هر چه كه دلشان می خواهد بار طرف مقابل می كنند كه این كار به هیچ وجه به مزاج آقایان سازگار نیست.

مردها خانم هایی را می پسندند كه اهل بحث و گفتگو باشند و قادر باشند كه مشكلاتشان را از راه های منطقی حل كنند.
* مردها كسی را می خواهند كه حامی و پشتیبانشان باشد. خیلی از خانم ها منتظر هستند كه اشتباه كوچكی از آقا سر بزند كه آنها را به باد انتقاد بگیرند و در مسائل خصوصی و حتی شغلی شان دخالت كنند. آقایان به ارتباط خود به عنوان یك سیستم محافظ نگاه می كنند زمانیكه خانم نتواند یك چنین حسی را در آنها به وجود آورد و از این گذشته تا آنجا كه می تواند از آنها انتقاد هم بكند، چیزی نمی گذرد كه آقا از او جدا می شود.

در حالیكه خانم ها در نقشهای اجتماعی خود بسیار موفق هستند خوب است كه هیچ گاه از یاد نبریم كه جایگاه اصلی آنها به خانه و خانواده شان تعلق دارد.به این معنی كه زنان در مقابل وظیفه ای كه شوهرانشان برای تامین خانواده و كار در بیرون دارند انها نیز در خانه باید به وظایفشان عمل كنند.مرد ها عاشق زنانی هستند كه در كار های خود دقت و حوصله به كار ببرند.مثل پخت غذا.مطمئنن مردها زنانی را دوست دارند كه در طول روز با استفاده از استعداد و حوصله خود اشپزی كنند تا زنانی كه سر ظهر در عرض 5 دقیقه با ماكروویو تخم مرغ درست كنند و جلوی شوهرشان بگذارند.


آخرین پست ها
دریافت کد ابزار آنلاین