تبلیغات
اجتماعی، علمی، روانشناسی - سنگ متولدین ماهها و خواص درمانی آنها
.  با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید
شنبه 18 اردیبهشت 1389  09:48 ق.ظ


هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می‌كند و می‌تواند برای درمان بیماریها یا متعادل كردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشید كه برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممكن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد. شما سنگ ها را چقدر می‌شناسید و درباره آنها چه اطلاعاتی دارید؟
 
فروردین
الماس، یكی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می‌كند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و احساس شكست ناپذیری را در انسان تقویت می‌كند.الماس یكی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعت است كه خاصیت تصفیه كنندگی دارد و مخصوصا روی كاركرد كلیه ها و مثانه اثر مثبتی می‌گذارد. علاوه بر آن كارایی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می‌دهد. فراموش نكنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می‌كنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید


اردیبهشت
سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به كار می‌رفته است. یكی از مهم ترین ویژگی های آن این است كه روح و جسم را با هم متعادل می‌كند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می‌گذارد و در مورد بیمارانی كه پاركینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد. زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز كنترل می‌كند. در زمان های گذشته برای درمان بچه های كوچك هنگامی كه به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این سنگ ادراكات شهودی را افزایش می‌دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی ها و كسانی كه مدیتیشن می‌كنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمركز می‌‌رسند.

 
خرداد
سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید است. به مروارید، داروی جادویی نیز می‌گویند. این سنگ روی اعصاب و كلیه عضلات اثر مثبت می‌گذارد و بیماریهای ناشی از كمبود كلسیم را برطرف می‌كند. مروارید نیروی حیات را افزایش می‌دهد و ضد اضطراب عمل می‌كند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتكار شما بهتر عمل كند و خلاقیتتان افزایش یابد.

 
تیر
سنگ متولدین نخستین ماه تابستان «گارنت» است كه به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می‌شود. گارنت سنگ حامی مسافرینی است كه با كشتی سفر می‌كنند. این سنگ برای استحكام دیواره های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن كارایی دارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می‌شود. گارنت بیماریهای زنانگی را بهبود می‌بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت می‌گذارد.

 
مرداد
پریدوت و اونیكس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. اونیكس سنگی شبیه عقیق است كه به رنگ سیاه یافت می‌شود. این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد. به نظر می‌رسد از آن جا كه اونیكس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می‌ دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می كاهد. اونیكس روی سیاهرگها و مفاصل بخصوص در افرادی كه كه دچار نقرس هستند اثر مثبتی می‌گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می‌شود.

 
شهریور
یاقوت كبود سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می‌گذارد. یاقوت كبود از ریزش مو جلوگیری می كند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد. این سنگ درد را كاهش می دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم ها به كار می رود.

 
مهر
متولدین مهر ماه می‌توانند از سنگهای مونستون و اوپال استفاده كنند. مونستون چندین رنگ دارد . سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت می‌شود. سنگی است كه روی اختلالات هورمونی خیلی تاثیر مثبتی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساسی شخص از بین برود.
اوپال از خانواده عقیق است و سنگی است كه در كشور استرالیا به دست می‌آید. این سنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می‌گذارد. از این سنگ به طلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته مرسوم بوده كه از اشخاص مبتلا به افسردگی ، در خواست می‌كردند به اوپال سیاه نگاه كنند چون اعتقاد داشتند این كار افسردگی آنها را از بین می‌برده است.

 
آبان
سیترین و یاقوت قرمز سنگ های متولدین این ماه هستند. یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی و اپیدمی، همچنین درمان تب مفید است. این سنگ بیحسی و رخوت را از بین می‌برد و از زایمان زودرس جلوگیری می‌كند. یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می‌شود. از زمان قدیم متداول بوده كه به زوجهای جوان توصیه می‌شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریك زندگی به گردن بیاویزند.

 
آذر
رسیدیم به متولدین آذرماه و سنگ فیروزه. از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است. معروف است كه در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می‌كنند. چون این سنگ از سقوط جلوگیری می‌كند. فیروزه بر روی عملكرد نادرست كبد اثر می؟‌گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می‌دهد. فیروزه ضد افسردگی است، نشاط آور می‌آورد و التهبات پوستی را فرو می‌نشاند.

 
دی
نكته عجیبی است! متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگها با تمام خواصشان برای آنها مفید هستند. پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را كه می‌خواهید انتخاب كنید.

 
بهمن
آماتیست، سنگ كریستالی بنفشی كه به اضطراب پایان می‌دهد سنگ متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضد اضطراب و كابوس است و برای كسانی كه بدخواب هستند یا مدام كابوس می‌بینند توصیه شده است. تجربه نشان داده است كه افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می‌رسند.

 
اسفند
متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می‌كنند. مرجان از گیاه دریایی به دست می‌آید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می‌شود. چون منشاء آن كلسیم است روی بیماری استخوانها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می‌گذارد. مرجان برای استحكام دندانها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می‌كند. متولدین اسفندی كه به راحتی نمی‌توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می‌توانند بر این ضعف فائق آیند.


آخرین پست ها
دریافت کد ابزار آنلاین