تبلیغات
اجتماعی، علمی، روانشناسی - چگونه میتوانید عشقی رمانتیك تجربه كنید؟
.  با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید
جمعه 21 خرداد 1389  01:52 ق.ظ


مشاهده می شود كه تعداد بسیار زیادی از افراد فاقد قابلیت های لازم به منظور رشد و ارتقای عزت نفس خود هستند،

 از اینرو بر آن شدیم تا لیستی تهیه نماییم كه به واسطه آن راحتتر بتوانید عزت نفس و به مثابه آن علاقه به خود را افزایش دهید. برای داشتن یك زندگی پربار و مملو از روابط موفق، ابتدا باید از خودتان شروع كنید؛ اگر خودتان را دوست نداشته باشید چگونه می توانید دیگران را دوست بدارید؟

انسان ها با گذشت زمان سعی در هموار كردن مسیر تكامل خود دارند. در برهه های مختلف زندگی با افراد بیشماری رابطه برقرار كرده و شكست می خورند. اما علت چیست؟
 
تصور بر این است كه اساس همه ی این جستجوها فقط و فقط بر پایه پر كردن خلاهای احساسی است. این افراد صرفاً به دنبال پر كردن فضاهای خالی وجود خودشان هستند. زمانی كه قادر نیستید با شخصیت درونی خود ارتباط برقرار كنید، نباید انتظار داشته باشید كه بتوانید با اطرافیانتان ارتباط موفقی پایه ریزی نمایید. دلیل عمده شكست های عاطفی عشق ناكافی افراد نسبت به خودشان است.

اگر شما هم جزء افرادی هستید كه دارای اعتماد به نفس پایینی می باشید، باید بدانید كه به همان اندازه از عزت نفس پایینی هم برخوردار هستید و این مسئله ثابت می كند كه دچار فقدان علاقه فردی به خودتان هستید. درون قلبتان حتی یك ذره مهر و محبت هم برای خودتان باقی نمانده!

زمانیكه شما خودتان را دوست ندارید به كائنات می گویید كه من بی ارزش هستم و لیاقت عشق و محبت را ندارم و هیچ نتیجه مثبتی از آن من نخواهد بود. با زبان بی زبانی به عالم هستی می گویید كه عشق و محبت را به سوی من روانه نساز! زمانیكه به طور ارادی تصمیم می گیرید خودتان را دوست داشته باشید، آنوقت تبدیل به یك فرد شاد و خوشحال می شوید و به سمت داشتن یك زندگی مفرح و كامل هدایت خواهید شد. "اگر می خواهید همه شرایط زندگیتان درست شود از عشق ورزیدن به خویشتن شروع كنید" در واقع هنگامیكه تصمیم می گیرید خودتان را دوست داشته باشید، با این تفكر به خود می گویید: "می خواهم زنده باشم و زندگی كنم".با بكارگیری این طرز تفكر خود را مسئول اتفاقاتی می كنید كه در زندگی برایتان رخ می دهد و دوست دارید از زندگی خود نهایت استفاده را بكنید، از لحظه هایتان لذت برده و بدرخشید. حال اگر تصمیم گرفته اید كه خودتان را دوست داشته باشید، اما نمی دانید كه باید از كجا شروع كنید، ما  چند شیوه متفاوت كه به شما كمك می كند تا بتوانید بیش از پیش خودتان را دوست داشته باشید و عزت نفس از دست رفته خود را دو باره باز جویید، معرفی می كنیم.

1- عاشق خودتان بشوید.
 شما باید روح خود را تغذیه كنید. خودتان را به خاطر استعدادها و كارهایی كه به درستی انجام می دهید تشویق كنید، اشتباهات و كاستی های خود را بپذیرید، و قبول كنید كه انسان جایز الخطاست. "عاشق خود شدن شروع یك زندگی رمانتیك مادام العمر است."

2- انتقاد فردی را كنار بگذارید. 
آیا اغلب خودتان را به خاطر كوچك ترین مسائل سرزنش می كنید و قادر نیستید حتی از بی ارزش ترین اشتباهات خود بگذرید؟  باید جلوی این كار را بگیرید.

3- مهربان و مثبت باشید. 
زمانیكه سعی می كنید با مهربانی و دید مثبتی به خود نگاه بیندازید، عشق ذاتی شما نسبت به خودتان رشد پیدا می كند. هر روز از خودتان تشكر كنید تا این كار تبدیل به یك عادت شود. روبروی آینه بایستید و با دید مثبت به خود بنگرید، با گذشت زمان به صورت طبیعی افكار نیرو بخشی در وجود شما آشكار می شوند كه به شما قدرت می بخشند.

4- برای زحماتی كه می كشید ارزش قائل شوید.
قرار نیست در هر كاری كه انجام می دهید به موفقیت دست پیدا كنید. خیلی مواقع تلاشی كه می كنید اهمیت دارد. متوجه باشید كه هر تلاشی كه از دستتان بر می آمده را انجام داده اید، حتی اگر ببازید مهم نیست.

5- نگرانی را رها كنید. 
به جای اینكه دائما وقت خود را با نگرانی تلف كنید به كاری فكر كنید كه با انجام آن منبع ایجاد نگرانی را از بین ببرید. اگر هم كه شرایط خارج از حیطه كنترل شما بود، از خالق یكتا بخواهید تا شما را به سوی اهداف شخصی تان رهنمون سازند و دیگر همه چیز را به حال خود رها كنید.

6- به خودتان ایمان داشته باشید.
 به توانایی های خود اعتماد داشته باشید. بدانید كه توانایی آن را دارید كه بزرگترین تغییرات را در زندگی خود ایجاد كنید و اگر قلباً تصمیم بگیرید كه كاری را انجام دهید می توانید.موفقیت ها را از تلاش خود و لطف خدا بدانید و آن را معلول شانس و اقبال تصور نكنید.  و شكست را نشان از آن كه باید بیشتر سرمایه گذاری كنید و نیاز به تجربه بیشتری دارید . و اینكه با هر شكست تكه ای از پل رو به سوی خوشبختی ساخته خواهد شد.


آخرین پست ها
دریافت کد ابزار آنلاین