تبلیغات
اجتماعی، علمی، روانشناسی - ۵ روش عملی برای نجات یافتن از كنار گذاشته شدن در رابطه احساسی
.  با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید
یکشنبه 20 تیر 1389  11:44 ق.ظ

۵ روش عملی برای نجات یافتن از كنار گذاشته شدن در رابطه احساسیاین برای اكثر ما حداقل یكبار در زندگی اتفاق افتاده است، یك دقیقه شما با فردی در رابطه هستید و در یك دقیقه بعد شما مجرد هستید. البته اهمیت دارد كه شما چه مدت و چقدر روی طرفتان در این رابطه سرمایه گذاری كرده اید، چقدر به طرفتان كه عاشقش بودید اهمیت دادید. اما با وجود این در یك رابطه كنار گذاشته شدن بسیار سخت است و سخت تر مسئله غرور فرد است كه شكسته می شود و گاهی فقط و فقط ضربه و درد است. خوب حالا چه كنیم؟ در زیر شما 5 روش عملی برای نجات یافتن از این قضیه خواهید دید.

1) با آغوش باز ضربه و درد را بپذیرید. اكثر مردم بعد از بحران احساسی نیاز به زمان دارند تا تجدید قوا كنند و زخم هایشان را بهبود ببخشند. زمانی را به خود اختصاص دهید و تنها باشید و گریه كنید و جیغ بزنید. هر راهی كه ممكن است برای سوگواری عشق از دست داده تان انجام دهید. اما مدت زیادی در این وضعیت نماینید. چرا كه بعد از مدتی خود را نا امید و مایوس پیدا می كنید.


2) یادگاری ها را كنار بگذارید. با وجود اینكه احساس می كنید كه به خاطره ها وابسته هستید بهترین راه این است كه خاطرات و یادگاری های زمان با هم بودتان را كنار بگذارید. همه عكس ها و كادو ها را بسته بندی كنید چیز هایی كه با هم خریدید را كنار بگذارید. بطور خلاصه هر چیزی كه خاطره ی او را در ذهنتان زنده می كند را پنهان كنید.

3) جریانات عادی و روزمره خود را عوض كنید. یكی از سخت ترین كارها در بعد از زمانی كه توسط فردی كنار گذاشته می شوید این است كه باید خود را روزمره ای كه در آن تنها هستید سازگار كنید. دیر تر صبحانه بخورید. اگر همیشه با هم در خانه بودید سعی كنید از خانه بیرون بروید. به سوپر ها و فروشگاه های مختلف سر بزنید. اگر در پارك نزدیك محل سكونتتان با هم قدم می زدید، از این پارك دوری كنید و جای دیگری را انتخاب كنید.

4) بیرون بروید. زمانی كه احساس كردید آماده اید با دنیا رو به رو شوید بیرون بروید و این كار را انجام دهید. به ساحل و یا به بار بروید به پاتیناژ و یا به بولینگ بروید. هر كاری كه كه فكر می كنید ممكن است لذت بخش باشد را انجام دهید. بیرون بروید و آن را به دست بیاورید. نه تنها باعث می شود كه ذهن شما از درد درون قلبتان منحرف شود، بلكه باعث می شود مواد شیمیایی بدنتان گرفته شود و دوباره به راه بیفتد كه همین مطلب باعث می شود تا روحیه شما بهتر شود.

5) چیزی را در مورد خودتان تغییر دهید. موهایتان را كوتاه كنید . شلوار جین جدید بخرید یا كلاه جدید برای خودتان تهیه كنید. هر چیزی كه بتوانید به شما هویتی غیر از شریك یك تكه از رابطه را بدهد و شما را تبدیل به یك فرد مجرد جدبد بكند.
منبع : مجله اینترنتی فریا


آخرین پست ها
دریافت کد ابزار آنلاین