تبلیغات
اجتماعی، علمی، روانشناسی - روانشناسی افراد از روی دستخط آنها
.  با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطلب بدهید
یکشنبه 17 بهمن 1389  08:42 ب.ظ
نوع مطلب: (روانشناسی ،اطلاعات عمومی ،) توسط: soheil_n


دست خط شما به كدام دسته تعلق دارد...

كسانى كه خطى نامرتب دارند

احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برایشان مشكل است كه بتوانند ثابت و بى تحرك بمانند و برخى از كارهایشان حساب شده و سنجیده نیست. به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیش بینى هستند. آزادى شخصیتى براى آن ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى دهند و ممكن است گاهى خیلى احساساتى رفتار كنندكسانى دست خط مرتب و خوانایى داشته باشند


مى توان این طور برداشت كرد كه آن ها خودشان را بسیار كنترل مى كنند و دوست ندارند به راحتى شخصیت خود را لو بدهند. حتى گاهى اوقات برایشان مشكل است كه احساساتشان را بروز دهند و آن را سركوب مى كنند.


كسى كه خیلى پررنگ مى نویسد و قلم را زیاد فشار مى دهد

احتمالاً علاقه زیادى به مخالفت كردن با دیگران دارد؛ چرا كه احساس قدرت واعتماد به نفس زیادى مى كند و دوست دارد روى دیگران اعمال نفوذ كند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درك نمى كند.

كسانى كه خیلى كمرنگ مى نویسند

احتمال این كه فردى حساس و دلسوز باشند بسیار زیاداست و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درك مى كنند و این امكان نیز وجود دارد كه قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مى خورند و وقتى دیگران از آن ها انتقاد مى كنند خیلى سریع از موضع خودشان عقب نشینى مى كنند.

كسانی كه خیلى كند و آهسته مى نویسند

به سرعت قادر به نشان دادن عكس العمل نیست؛ این افراد احتمالاً به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى كه آهسته مى نویسند از نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظه كار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشترى براى فكر كردن و فهمیدن نیاز دارند و در ابراز احساساتشان هم كند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمى نگیرند تا این كه یك تصمیم غلط بگیرند.

كسانی كه دست خط تند و شتابزده اى دارند

احتمالاً افرادى كم حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مى شوند و از نظر خلق و خو بسیار لحظه اى هستند. سریع درك مى كنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب به دلیل شتابزدگى در تصمیم گیرى دچار لغزش و خطا شده و از این كه در آرامش به حرف هاى دوستانشان گوش كنند خسته مى شوند.

كسانی كه دست خط ساده اى دارند و خیلى ابتدایى مى نویسند

در روابط با دیگران ترجیحاً واقع گرا و با تدبیر هستید و نمى توانید قبول كنید كه گاهى باید با دیگران كنار بیایید و به آن ها توجه كنید و همچنین اطرافیان به ندرت از آن چه درون شما مى گذرد آگاهى پیدا مى كنند.

كسانی كه دست خطى زیبا و پررنگ و لعابى دارند

این امكان وجود دارد كه گاهى به شدت رسمى برخورد كرده و خیلى مفصل و با علاقه درباره مسایل دلخواهتان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد كه درخواسته ها و تمایلاتتان پرتوقع و رویایى باشند.

اگر شما خود را داراى دست خط ریزى مى بینید و بسیار كوچك مى نویسید

احتمالاً شما توانایى هاى خود را دست كم مى گیرید و خودتان را از آن چه واقعاً هستید كمتر ارزیابى مى كنید و ممكن است گاهى تنگ نظر و خرده گیر باشید.

اما اگر درشت مى نویسید

این احتمال وجود دارد كه خودتان را زیادى بزرگ و مهم جلوه داده و گاهى بسیار با اعتماد به نفس و از موضع قدرت رفتار مى كنید.

اگر كسى دست خط شكسته اى دارد و حروف را زوایه دار و شكسته مى نویسد

فردى بسیار با اراده مى باشد و در كارهایش حد وسط را قبول ندارد و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیست و اغلب به همین خاطر كه وسط را دوست ندارد از دیگران خسته مى شود و تصمیمى نمى گیرد چون دوست ندارد راه اشتباه را انتخاب كند.

اگر فردى دست خط ملایم و كشیده اى دارد

آدمى چند بعدى است و مى تواند مشكلاتش را از زوایاى مختلف بررسى و درك كند. برایش تنوع مهم است و گاهى احساس مى كند استعدادهاى زیادى دارد و نمى تواند هیچ كدامشان را به درستى شكوفا كند. ممكن است فردى زود رنج باشد و به ندرت علیه برداشت ها و انتقادات دیگران از خود دفاع كند.

اگر كلمات را در هم و فشرده مى نویسید

احتمالاً شما فرد راحتى نیستید و در جمع خودتان را كنارى مى كشید و مى خواهید كنترل خود را از دست ندهید. از برقرارى رابطه با دیگران خوشتان نمى آید و گاهى دوست ندارید خود را فردى خوش فكر نشان بدهید. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده مى كنید و عقیده خود را مى گویید واین به این علت است كه قدرى محتاط هستید.

كسى كه كلمات را با فاصله و باز باز مى نویسد

خیلى راحت با دیگران رابطه برقرار كرده و خیلى ساده و بى تكلف و مستقیماً به دیگران نزدیك مى شود. گاهى به راحتى از كوره درمى رود و با این كار ممكن است به حریم شخصى دیگران تجاوز كند و این به این علت است كه او ارزشى به خوددارى كردن و كنترل خود نمى دهد، اما انسانى كوشا و باطراوت است كه سریع تصمیم گرفته و با كارهاى خود به دیگران خدمت مى كند.

منبع: irantapesh


آخرین پست ها
دریافت کد ابزار آنلاین